Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach uprzejmie informuje, że w dniu 31 maja (piatek) Ośrodek w Kielcach i Oddział Terenowy w Ostrowcu Św. będą nieczynne. Jednocześnie informujemy, że w dniu 25 maja (sobota) czynny będzie Ośrodek w Kielcach i Oddział Terenowy w Ostrowcu Św. w godz. 08.00-16.00. Przypominamy o możliwości dokonywania rezerwacji terminu egzaminu poprzez stronę info-car.pl. Za utrudnienia przepraszamy. Kalendarz WORD.

Uchwała nr LVIII/709/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 27 marca 2023 r. w sprawie określenia wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy w województwie świętokrzyskim (DZ. URZ. WOJ. 2023.1532).

  1. Rezygnacja (zmiana) planowanego terminu egzaminu państwowego jest możliwa najpóźniej na 2 dni robocze przed wyznaczoną datą egzaminu.
  2. Rezygnację należy złożyć w formie pisemnej w siedzibie WORD Kielce (pokój nr 3) lub przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla WORD w Kielcach, lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla OT Ostrowiec Św.
  3. W przypadku gdy osoba egzaminowana nie później niż na 2 dni przed planowanym egzaminem państwowym złożyła rezygnację z termin egzaminu, to opłata pobrana odpowiednio za część teoretyczną, część praktyczną lub całość egzaminu państwowego podlega:
    • zaliczeniu na poczet odpowiedniej części egzaminu państwowego lub całości egzaminu przeprowadzonego w innym terminie albo,
    • zwrotowi na wniosek osoby egzaminowanej - Wniosek o zwrot opłaty (PDF).
  4. W przypadku złożenia przez osobę egzaminowaną wniosku o zwrot opłaty, opłatę zwraca się, pomniejszając jej wysokość o koszt zwrotu opłaty w wysokości 10% ceny egzaminu.

Szczegółowych informacji udziela Dział Obsługi Zdających pod numerami telefonów:
41 368 03 50 do 52 dla WORD w Kielcach
oraz
41 333 57 22 do 23; 41 248 13 38 dla OT Ostrowiec Św.

Do pobrania: