Turniej BRD - Suków

W czwartek 5.05.2022 r. w Szkole Podstawowej w Sukowie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych w dwóch grupach wiekowych, do lat 12 oraz druga grupa powyżej lat 12.

Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, na początek musieli się zmierzyć z testem teoretycznym ze znajomości przepisów ruchu drogowego, następnie rywalizacja przeniosła się na rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego, a także do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podsumowaniu przez sędziów wyników, pierwsze miejsce w grupie do lat 12 zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Krajnie. Natomiast w grupie powyżej lat 12 zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 19 w Kielcach jako zwycięzcy Miasta Kielce oraz Szkoła Podstawowa w Sukowie jako zwycięzcy powiatu kieleckiego.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez współorganizatorów. Nagrody dla uczestników turnieju ufundowała między innym Dyrektor WORD Kielce, Pani Agnieszka Kuś.