Konkurs - PIE(RW)SZY na przejściu

W miniony piątek w Sali Konferencyjnej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach uroczystą galą wręczenia nagród zakończył się konkursu pod nazwą "PIE(RW)SZY na przejściu", w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Na konkurs wpłynęło ponad 250 prac plastycznych, rysunkowych, wierszy, rymowanek i filmików.

Gospodarzem dzisiejszej uroczystości był Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, nie zabrakło również współorganizatorów i partnerów konkursu, którymi byli: Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Agnieszka Kuś, Prezes Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej "Passa" Katarzyna Banasik, Dyrektor Departamentu Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Anna Grzela, Przedstawiciel Wodociągów Kieleckich Maciej Schmeidel jak również Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach Kazimierz Mądzik.

Konkurs został ogłoszony w październiku ubiegłego roku w związku ze zmianą przepisów dotyczących pieszych, jakie weszły w życie 1 czerwca 2021 roku. Celem konkursu było min.: propagowanie nowych przepisów ruchu drogowego w zakresie ruchu pieszych, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jak również promocja i przybliżenie specyfiki "kultury na drodze".

Na początku grudnia ubiegłego roku komisja konkursowa wyłonionych 12 laureatów, którzy z rąk organizatorów i partnerów przedsięwzięcia, otrzymali dzisiaj nagrody i upominki. Laureatom przybyłym na uroczystość towarzyszyli rodzice, opiekunowie oraz nauczycieli i uczniowie klas, do których uczęszczają nagrodzeni w konkursie. Przypomnijmy, że laureatami zostali:

Filmy:

  1. "Niebezpieczne przejście"

- Amelia Zabojszcz klasa I

- Sofie Serafin klasa I

Szkoła Podstawowa w Miąsowej

  1. Przedstawienie Teatralne

- Wojciech Herbuś klasa VI B

- Lena Hamera klasa IV

- Marika Oszuścińska klasa IV

- Emilia Bera klasa IV A

- Nadia Łucka klasa

Szkoła Podstawowa w Łagowie

  1. "PIE(RW)SZY na przejściu"

- Kacper Mochocki klasa II Szkoła Podstawowa we Włoszczowicach

 

Praca plastyczna

  1. "Takie czasy" Wiktoria Walasek klasa VII Szkoła Podstawowa w Dzierążni
  2. Weronika Kołkowska klasa VII Szkoła Podstawowa w Kijach
  3. "Kierowco pamiętaj - nie poluj na zebrze" Jakub Chmielewski klasa II Szkoła Podstawowa w Działoszycach
  4. "Bezpieczeństwo to zasady" Julia Iwan klasa VII Szkoła Podstawowa w Dzierążni

 

 

Źródło: KWP w Kielcach