Bezpieczni również na drodze.

W dniu 7 kwietnia 2022 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zainaugurowali wspólną akcję. W ramach rozpoczętej akcji, od dziś dzięki zakupionym przez WORD w Kielcach urządzeniom Smart Kid Beld, policjanci pionu ruchu drogowego świętokrzyskiej policji, podczas ujawnienia nieprawidłowego przewożenia w samochodzie dzieci, będą mogli przekazać kierowcom specjalny przyrząd zastępujący fotelik.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym muszą być przewożone dzieci, które nie przekroczyły 150 centymetrów wzrostu.

Akcja w szczególności skierowana będzie do rodzin z Ukrainy, które uciekając przed wojną nie zawsze miały możliwość i czas by zabrać ze sobą fotelik do przewożenia dzieci.

Dzięki wspólnej akcji, podczas kontroli drogowej uchodźcy przewożący dzieci bez fotelika, zamiast braku możliwości dalszego kontynuowania jazdy, otrzymają specjalny pas, dzięki któremu dalej będą mogli bezpiecznie kontynuować podróż.

Pas jest mniejszy i lżejszy od fotelika, a żeby go zamontować wystarczy zapiąć klamry pasa na standardowe pasy w samochodzie i ustawić jego długość.

 

 

Źródło: WRD KWP w Kielcach.